Složený úrok - "compound interest"

SLOŽENÝ  ÚROK  únor 2022

Ano složený úrok "compound interest" je víc než dobrá cesta. U strategií s akciema jde o to, pravidelně odkládat pevně stanovenou částku měsíčně (ideálně týdně) a investovat do dobrých stabilních společností, které nám budou generovat zisk. Zisk se vrací zpět do obchodů a stále odkládáme peníze a používáme je jako investici. Pokud je to něco, co Vás zajímá, pojďme se nejdříve podívat na důležitý příklad.

Čtyři kamarádi  Pavel, Honza, Jarek a Ivan začali měsíčně investovat 2000 korun měsíčně. Začali v různém stáří a různou dobu investovali.  A výsledkem je zásadní rozdíl v tom, co měli v 60 letech na účtech.


Vypadá to velmi jednoduše, je to jednoduché, ale vyžaduje to disciplínu, vytrvalost a uvědomění si, že tohle je běh na dlouho trať.

Problém, proč jsou mnozí lidé chudí je, že neví jak to změnit. Tady je šance.

V současné době není pochyb o tom, že covid byl a je problém nejen pro zdraví lidí, ale hlavně pro ekonomiku a procesy okolo něj silně nastartovaly inflaci která vlivem všech okolností už začíná klepat na dveře každého z nás. 

O to důležitější je, hledat možnosti, které nám, ale i našim dětem pomůžou nastartovat pevné finanční základy do dalších let.
V průběhu posledních týdnů jsem byl v kontaktu s Kevinem O´Learym, www.kevinoleary.com kanadským obchodníkem na burze, podnikatelem a slyšel jsem jaký dopad měla pandemie "covid 19" na jeho zaměstnance a zaměstnance jeho dodavatelů na jaře roku 2020. Také za základě těchto rozhovorů zesílil můj impuls postavit a rozhýbat tento web "Options Trader".

Kevin nedávno na jednom "e-semináři" o budování vlastních ETF prohlásil:

"Byl jsem šokován, když jsem zjistil, že moji zaměstnanci mají pro případ nějakých problémů odloženy peníze jen na 2 týdny! Strach z propuštění a žádný výhled do budoucnosti. Jinými slovy žádná finanční rezerva, žádný plán do budoucnosti. Problém nenastal teď, teď jen explodoval, ale ve skutečnosti lidé nemají žádné finanční vzdělání. Neodkládají si peníze a neinvestují. Nikdo je to nenaučil." Já si nedělám žádné ideální představy, že u nás v České nebo Slovenské Republice to bude jiné. Když už se studenti ve školách něco učí, tak to je o  kreditních kartách, úrocích, apod., ale to je pouze o utrácení peněz. Jenže jak a kde generovat peníze?"

Slova Kevina mne velmi oslovila, protože akciové trhy je oblast, kterou se už skoro 20 let zabývám a musel jsem sám dospět k tomu jak s malým obnosem peněz může každý získat finanční nezávislost, proto pokud máte zájem, sledujte tyhle stránky, případně se ozvěte