Úspěch na akciovém trhu souvisí s motivací .

Jsem opravdu motivován uspět? Jakou cenu jsem ochoten zaplatit za dosáhnutí svého cíle?

Rozhodně se v tomto okamžiku nebavíme o penězích, ale o čase, úsilí, trpělivosti, schopnosti naučit se disciplíně při obchodování, práci s vlastními emocemi apod.
Jestli chceme nebo ne, učíme se úplně nový obor, který může změnit budoucnost jak naši, tak i našich dětí.
Najít správný přístup k životu je pro některé z nás dlouhá cesta, stejně jako dosáhnout úspěchu při obchodování na akciových trzích, speciálně s opcemi. 

Mnoho obchodníků říká, že motivováni jsou, ale trávení dlouhých hodin u obrazovky s hýbajícími se grafy nezaručuje úspěch. Čas musíme trávit moudře. Pokud řeknete, ANO, JSEM MOTIVOVÁN, ale zatím nejsou očekávané výsledky, tak je čas udělat změny. Jaké? Ze své profese kouče manažerů vím, že každý člověk, nejen obchodník na burze si potřebuje sednout a hledat místo, kde jej bota tlačí a pojmenovat prostor pro svůj další růst (posun, rozvoj).
Velmi málo obchodníků chápe, co je pro úspěch nezbytné, protože na začátku jejich obchodování to jednoduše nebylo nutné. Cena úspěchu je dražší než cena vstupného. Účastníkem trhu může být dnes v podstatě každý, kdo má dostatek peněz na založení účtu. Založit si obchodní účet u brokera není žádný problém. Takže, pokud má člověk nějaké peníze, které může riskovat, otevře si někde účet, vloží hotovost a jde to tzv. zkusit. Bohužel tady naneštěstí funguje „štěstí začátečníků“, tedy momentu, kdy lidé s nedostatečnými znalostmi a dovednosti na trhu vydělají peníze, pak o ně zase přijdou, ale vkládají další peníze s tím, že se „to“ obrátí zpět.

Motivace je nezbytná pro udržení jakékoli činnosti, natož obchodování.

Takže pokud nejste v okamžiku, který jste si představovali, když jste začínali s obchodováním, zeptejte se sami sebe. Jsem opravdu a skutečně motivován, aby postupně začaly přicházet výsledky, nebo jen doufám a modlím se, že se něco stane a „ono to konečně přijde“?

Pokud opravdu máte motivaci, pusťte se do práce!

  1. Pojmenujte, co Vás motivuje k tomu, abyste uspěli. Proč je to pro Vás důležité. Co se stane, když svého cíle nedosáhne. Stále si stojíte za tím, že to má pro Vás význam?
  2. Napište si, co jste ochotni udělat, obětovat, zaplatit…, za dosáhnutí svého cíle.
  3. Udělejte si plán. Plán rozvoje svého podnikání na akciových trzích. Napište jej rukou.
  4. Stanovte si časové horizonty. Dlouhodobý, střednědobý a krátkodobý, abyste byli schopni měřit své pokroky a zároveň popsat, které nutné kroky k tomu musíte učinit.
  5. Dejte se do práce. Každá minuta, každá koruna investovaná do této oblasti se mnohonásobně vrátí.