Zadání příkazu k výběru zisků „Profit Taking Orders“ okamžitě po vstupu do obchodu. Jak? Pomocí příkazu Good-Till-Canceled (GTC) + Limit

Současný trh je neustále velmi volatilní

a zatím nejsou žádné známky toho, že by se situace ustálila. Je nutné si uvědomit ať už začínáme, nebo obchodujeme delší dobu, že cesta, jak nejen přežít, ale hlavně profitovat (proto to děláme) je vyjmout emoce a nastavit automatické příkazy, které jsou reálně dosažitelné (využití ATR).

Dříve než vstoupíme do obchodu bychom měli mít jasnou strategii kdy a při jakých hodnotách chceme vystupovat. Samozřejmě, záleží to na způsobu obchodování. V každém případě, než vstoupíme do obchodu musíme mít jasno co a proč to chceme udělat, a pak okamžitě po koupi zadat příkaz na prodej (ať už manuálně, nebo automaticky po koupi).

Usnadnění pomocí příkazu GTC - "Good-Till-Canceled" order

Nastavení automatických příkazů k výstupu z obchodu (s možným ziskem) pomůže každému obchodníkovi s opcemi usnadnit práci - a hlavně je to moudré. Souvisí to s dobrým "money managementem". Pokud máme dobře nastaveny automatické příkazy k prodeji, mnohdy k prodeji obchodovaného aktiva dochází, když to nečekáme. Například při otevření trhu (velká volatilita), nebo nám unikla nějaká zpráva, nebo jen vyšla zpráva, kterou jsme ani při nejlepší vůli nemohli čekat. V těchto případech bez GTC "Good-Till-Canceled" nastavených příkazů by vám výběr zisku unikl. 
A to nemluvíme o psychologickém aspektu, který je při obchodování jedním z hlavních důvodů úspěchu nás - obchodníků, "traderů". Zadání příkazu GTC pomáhá eliminovat emocionální démony s kterými se každý obchodník musí naučit pracovat.

Prodáváme a kupujeme na LIMIT

Použijeme nákup nebo prodej vždy za "LIMIT".  
Příklad pro "Bull Call Spread". Nakoupili jsme za 3$ (Buy strike 100$ a Sell strike 105$), kdy spred mezi nákupem a prodejem je 5$. Protože jsme zaplatili debit 3$ za nákup, maximální možný profit jsou 2$. 
Tady přichází automatizovaný proces spojený s money managementem a plánováním každého z nás. Pokud máme v hlavě nastaveno, že chceme automaticky vzít 50% z maximálního možného zisku, můžeme zadat Good-Till-Canceled (GTC) limit order za 4$ (3$ nákup + 50% z max. možného profitu 2$).
Pro Credit spreads,  v tomto případě zvolíme výběr zisku při stejných 50% z možného zisku. Zůstaňme u spredu 5$, kdy jsme získali kredit 2$ za Bear Call Spread (prodej na strike 50$ a koupě na strike 55$). Tyto 2$ jsou maximální možný zisk, který by nám zůstal, kdyby akcie skončila pod hranicí 50$ v době expirace. Ovšem při současné volatilitě trhu je lepší vzít zisk, který nám trh nabízí a vystoupit z pozice dříve. Proto okamžitě pro prodeji spreadu za který jsme dostali 2$ zadáme objednávku Good-Till-Canceled (GTC) limit order na 1,0$. Pokud kdykoliv do doby expirace poklesne kredit za získané prémium pod 1$, dojde automaticky k zpětnému nákupu za tuto cenu (při prodeji jsme dostali 2$). Získáme 50% z možného maximální zisku tj. 1 dolar a jedná se o ROI v tomto případě 33% (1$ zisku /3$ potenciálního rizika a peněz, které musíme držet pro uvedený spread).  

Závěrem

Vždy, když se bavím s obchodníky, které koučuji tak zdůrazňuji: obchodování je náročné a není pro každého. Proto pokud existuje způsob, který nám pomůže usnadnit si tuhle práci a zvládnout emoce tak je zapotřebí jej využít. Zadávání "GTC - Limit orders" nám pomáhá emočně zvládnout stres při obchodování a hlavně bereme zisk i v době kdy  námi požadovaná cena byla třeba jen malou chvíli  v průběhu dne.